Sprey polyurea zemin kaplama
Sprey polyurea zemin kaplama
Polyurea zemin kaplama
Polyurea zemin kaplama
Polyurea sprey teras su yalıtımı
Polyurea sprey teras su yalıtımı

Polyurea Nedir ?

Polyurea izosiyanat ve sentetik poliol sistemlerin karışımdan tüketilen iki bileşenli bir elastomer yüzey kaplama sistemidir. Sprey ile uygulanabilen hızlı koruyan bir sistemidir. Ayrıca yüksek performans ve sınırsız uygulama kalınlığı gibi özelliklerinden dolayı çeşitli alanlarda ve yüzeylerde uygulanması mümkündür. Polyurea sprey iki reaktif bilişenin hacime 1:1 oranda karıştırılması ile oluşan bir elastomerdir.

Polyurea özel olarak geliştirilmiş mobil sprey ekipmanları ile uygulanan, yüksek performanslı, ek yersiz polyurea su yalıtımı ve polyurea zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlayan ileri teknoloji yalıtım sistemidir. Müseccel ürethan polimerlere dayanan sistem, amine tipi bir iyileştirme mekanizması olup herhangi uçucu organik bileşenler (VOC) veya hoş olmayan kokular yaymaz. Polyurea kaplama sisteminin geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında hızlı uygulanabilmesi ( günde 750 m² ile 1000 m² ) ve çok hızlı kürleşme (3-8 saniye) ve uygulama alanının 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özelliği belirleyicidir.

Polyurea sprey çok hızlı kürleşmesi nedeni ile dikey yüzeylerde uygulama rahatlıkla yapılabilmekte ve her hangi bir akma yapmamaktadır. Püskürtülerek ek yersiz olarak uygulanan Polyurea çatlak örtme özelliği sayesinde; baca dipleri, girinti çıkıntı gibi karmaşık detayların çözümünde mükemmel sonuç verir.

Polyurea Sprey Nasıl Uygulanır ?

Polyurea sprey uygulamaları deneyimli uygulama ekibimiz tarafından yüksek basınçlı polyurea makineleriyle yapılır.Makinelerimizin, uygulama yüzey tipide dikkate alınarak belirli sıcaklık ve basınç ayarları yapılır.Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra,ortalama kalınlığa göre malzeme püskürtme işlemi başlar.İlk püskürtme işlemi ile oluşan polyurea yüzeye yapışmayı sağlamak için astar olarak atılır.Sıvı halde püskürtülen malzeme yüzeye %100 yapışır.Yapıştırmak için herhangi ek bir yapıştırıcıya gerek duyulmaz.İstenilen ortalama kalınlık ne ise,Polyurea katlar üstüne püskürtülmek suretiyle son halini alır.Uygulamadan 10 sn sonrası üzerinde rahatlıkla yürünebilir ve ilgili alan servise açılabilir.Polyurea Sprey uygulama sonrası,üzerine ek bir işlem yapılacaksa 24 saat malzemenin olgunlaşması ve içerisindeki reaksiyonun tamamen sona ermesi için beklenmesinde yarar vardır.

Polyurea Uygulamasının Özellikleri :

* Katalizör olmadan çok hızlı reaksiyon.

* Ekyersiz monoblok kaplama, esnekliği korur.

* %100 katı, solvent içermez, VOC (uçucu organik bileşen) içermez, kokusuz, UV dayanımlı.

* Birçok kimyasala, solvente ve asite karşı dayanıklı.

* Korozyona karşı mükemmel koruma, düşük geçirgenlik, tuzlu su ve dış hava şartları dayanımı.

* Yüksek darbe ve aşınma dayanımı, elastıki, çatlama yapmaz.

* Sıcaklık dayanımı; çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilme özelliği ve çok sıcak ortamlarda dayanım.

* Mükemmel çekme ve yapısal dayanım, bunun yanında kopma anında yüksek esneme kabiliyeti.

* Birçok yüzeye mükemmel yapışma; beton, çelik, alüminyum, plastik, fiberglas, ahşap, köpük.

* Hızlı servise alınabilirlik.