Sprey polyurea zemin kaplama
Sprey polyurea zemin kaplama
Polyurea sprey zemin kaplama
Polyurea sprey zemin kaplama
Polyurea zemin kaplama
Polyurea zemin kaplama

Polyurea zemin kaplama

Polyurea zemin kaplama uygulamalarında kullanılan polyurea, Saf Polyurea özelliktedir. Saf Polyurea; yağ, benzin ve diğer pek çok kirletici maddelere karşı yüksek kimyasal dayanımlı ve su geçirmezdir. Saf Polyurea zemin kaplama sistemleri özellikle yüksek darbe, aşınma ve kimyasal dayanım istenen kimya, gıda, ilaç ve tekstil gibi endüstriyel ortamlar ile Polyurea teras su yalıtımı, Polyurea çatı izolasyonu, Polyurea araç kasa kaplama, Polyurea otopark zemin kaplama, Polyurea otomotiv servis alanı kaplama, Polyurea depo zemin kaplama, Polyurea uçak hangarı zemin kaplama ve Polyurea hayvan barınak zemin kaplamaları uygulama alanlarından bazılarıdır.

Polyurea zemin kaplama; hızlı uygulanabilirliği açısından, uygulama alanları çeşitliliği bakımından, renklendirilerek uygulanabilme yeteneği ve UV dayanımı özelliği açısından, tek bir uygulama ile polyurea su yalıtımısağlamasının yanında yüksek sürtünme ve kimyasal dayanım özellikleri ile her türlü alanın zemin kaplamasına olanak veren Polyurea zemin kaplama, başka hiçbir sistemle kıyaslanamayacak birçok üstün özelliğe sahiptir. Uygulama alanının büyüklüğü veya uygulama kalınlığı ne olursa olsun Polyurea kaplama ve Polyurea  su yalıtımı uygulaması ekyersiz tek bir uygulama şeklindedir.

Polyurea zemin kaplama sistemleri; teraslardan temellere, otoparklardan uçak pistlerine, havuzlardan su depolarına, asfalt kaplı zeminlerden seramik kaplı zeminlere, tribünlerden köprülere, dış alanlardan iç alanlara %100 su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak tanır.
 

Polymer teknolojisini ifade eden Polyurea, bir kaplama türü değil kullanılan yüksek teknolojiyi ifade eder. Polyurea,izosiyanat bileşeni ve poliol bileşeni sonucu polimerizasyon yoluyla reaksiyon gösteren, hızlı kürlenen, yüksek basınçlı ve ısıtmalı makineler ile püskürtme yoluyla uygulanan son teknoloji yalıtım ve izolasyon malzemesidir.

Amerika'da 30 yıldır kullanılan polyurea son 10 yıldır Avrupa ve ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Dünya üzerindeki yalıtım malzemeleri ve teknolojileri arasında tartışmasız en üst seviyede olup alternatif yalıtım yöntemleri ve malzemelerine göre bir çok avantaja sahiptir.

Püskürtme yönteminden dolayı ekyeri oluşturmaz ve uygulanan yüzeye homojen olarak dağılır. Püskürtme yöntemi ile uygulanan polyurea %400 esneklik kabiliyetine sahiptir.

Polyurea malzemesinin en büyük avantajlarından bir diğeri ise 5 sn – 45 dk arasında kürlenme süresine sahip olmasıdır. Özellikle oteller, fabrikalar, avmler gibi yoğun ziyaretçisi olan ve 24 saat aktif kullanılan yerlerde uygulama yapılan alan, çok kısa sürede yeniden servise açılmaktadır.